ninjutsu

20. listopadu 2007 v 21:58 | sasuke |  druhy jutsu
Ninjutsu (忍術 - Ninja techniky, čteme "nyndžucu" nebo nindžucu") je nejasný termín, který odkazuje na téměř jakoukoli techniku, při které se používá chakra a která umožňuje uživateli dělat něco, co by za jiných okolností dělat nemohl. Avšak ne jako genjutsu, které pomáhá vytvářet iluze, účinky ninjutsu jsou reálné. Při ninjutsu technikách se musí používat chakra a většinou i ruční pečetě,aby byli účiné. Rukama se tvoří jednotlivé pečetě daného ninjutsu a během toho se shromažďuje potřebná chakra. I když jak se zdá, tak zkušený ninja nemusí u jednodušších ninjutsu používat pečetě a zvládá je jen pomocí své vůle. Některá ninjutsu jsou označována jako živelná ninjutsu a jsou rozdělena podle živlu (země, oheň, blesk, voda, vítr), který využívají.

Prokleté pečetící techniky (呪印術 - Juin jutsu, čteme "džuin džucu") jsou techniky, při kterých se využívají speciální prokleté pečetě. Pomocí těchto pečetí se dá člověk ovládat nebo tyto pečetě mají jiné nepřirozené účinky na zasaženou osobu. Sem patří například prokletá pečet hyuuga klanu.
Pečetící techniky(封印術-fuunin jutsu)jsou techniky,které umožnují"zapečetit"něco do předmětu nebo do živého tvora.Nejběžnější použití těchto technik,je zapečetovaní techto vecí do svitků,aby jich bylo možné nosit velké množství.Pomocí fuunin jutsu byl např.:zapečetěn Kuubi do Naruta.
Tato pečeť je dána každému členu vedlejší rodiny klanu Hyuuga hlavní rodinou. Jejím hlavním účelem je zapečetit jejich byakugan v případě, že by zemřeli, a tím předejít možnosti, že by nepřítel zjistil jeho tajemství. Její sekundární účel je ovládat členy vedlejší rodiny, protože může být aktivována vůlí člena hlavní rodiny a ručnímy pečetěmi, které zná jen hlavní rodina. Po aktivaci ničí pečeť mozkové buňky. Pečeť se umísťuje na nositelovo čelo v ranném věku a dá se odstranit pouze v případě, že člověk zemře.
V originální manze měla pečeť tvar manji, jinak také známé jako Swastika nebo Centrální kolo. V anime a měsíčně vycházející manze to bylo změněno na jednoduchý Saltira(heraldický symbol skřížených mečů, tvarem pak připomíná velké písmeno X) z obavy před zápornými reakcemi, protože obrácená svastika neboli hákový kříž byl přijat jako symbol nacistické společnosti.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jestli jsi tu byl tak ....

klikni

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.